SISU JUURDE
PEUGEOT elektri- ja pistikhübriidautod

 
 
ELEKTRILISTE SÕIDUKITE

 KKK
Kas teil on küsimusi elektriautode ja pistikhübriidide kohta?
 
 
ELEKTRILISTE SÕIDUKITE KKK
Kas teil on küsimusi elektriautode ja pistikhübriidide kohta?

 
 
ELEKTRIAUTOSID PUUDUTAVAD KÜSIMUSED


Kas elektriautod on vähem tõhusad kui sisepõlemismootoriga sõidukid?

Arusaam, et elektriauto on vähem tõhus kui sisepõlemismootoriga sõiduk, on ekslik. Kuigi elektriautod on hääletud, on nad siiski võrdväärselt tõhusad. Nad suudavad jõuda samade kiirusteni kui sisepõlemismootoriga masinad, pakkudes uuel tasemel sõidumugavust tänu oma vaiksele mootorile ja vähendatud vibratsioonile. Lisaks sellele suudavad elektriautod kiirendada ja aeglustada sama kiiresti kui sisepõlemismootoriga masinad.

Kas elektriautod on palju kallimad kui sisepõlemismootoriga sõidukid?

Ostes on elektriautod tõesti kallimad kui sisepõlemismootoriga sõidukid. Kuigi, sõiduki koguhind on palju enam kui lihtsalt ostuhind, millele tuleb lisada kütuse, kindlustuse ja sõiduki hoolduse hind. Kõiki neid faktoreid arvesse võttes on elektriautod palju ökonoomsemad kui sisepõlemismootoriga sõidukid.
Võrreldes sisepõlemismootoritega võimaldavad elektriautod säästa keskmiselt 40% tarbimise ja 30% hoolduse kuludest.

Kas elektriautod on puhtamad kui sisepõlemismootoriga sõidukid?

Esimene elektriautode kasuks kõnelev oluline faktor: nad ei erita süsihappegaasi (CO2). Teine oluline faktor: kui võtta arvesse elektriauto tootmisprotsessi, täpsemalt akut, siis võib tõdeda, et elektriautol kulub ligikaudu kaks aastat, et tasuda oma „süsinikuvõlg“.
Lisaks sellele tullakse igal aastal välja aina uute lahendustega aku eluea pikendamiseks, mis muudab tootmisel tekkinud „süsinikuvõla“ korvamise võimalikuks.
Kõik need faktorid muudavad elektriauto kasutamise puhtamaks ja keskkonnasäästlikumaks lahenduseks võrreldes sisepõlemismootoriga sõidukitega.

 
 
PISTIKHÜBRIIDE PUUDUTAVAD KÜSIMUSED


Kuidas saan ma oma pistikhübriidi laadida?

Laadimine elu- või töökohas

 

Laadige oma pistikhübriidi ükskõik kas oma elukohas või siis töökohas.

 • Teil on võimalus teie pistikhübriidi laadimiseks tavalisest vooluvõtupesast (8A). Sõiduki aku täiemahuline täislaadimine toimub vähem kui 7 tunniga.
 • Kui valite Green'up® (14A) tüüpi jõuvõtupesa, toimub teie pistikhübriidi aku täislaadimine vähem kui 4 tunniga.
 • Võite valida Wall-box laadimiskilbi. Selle laadimislahendusega on laadimisvõimsus suurem ja seega on kalaadimisaeg lühem. Spetsiaalse laadimisjuhtmega ja 7,4kW pardalaadijaga kestab laadimine kõigest 1 tund ja 45 minutit.

 

Laadimine avaliku kasutusega laadimispunktides

Lisaks on teil võimalus oma hübriidsõiduki laadimiseks veel ka avalikest laadimispunktidest. Selleks on teie käsutuses terve laadimispunktide võrgustik, mis on pidevalt laienev. Praeguseks on teie käsutuses juba rohkem kui 300 000 avaliku kasutusega laadimispunkti üle kogu Euroopa.


Kuidas toimib pistikhübriid?

PEUGEOT pistikhübriidis on samas sõidukis ühendatud sisepõlemismootoriga sõiduki eelised elektrimootoriga sõidukiga kaasnevate eelistega.

 

Hübriidsõiduk liigub kahe energiaallika jõul, milleks on üks sisepõlemismootor ning üks või isegi kaks, välisest elektrivõrgust laetava aku toitel toimivat elektrimootorit. Erinevus hübriidsõiduki ja pistikhübriidi vahel seisneb võimaluses pistikhübriidi laadimiseks välisest elektrivõrgust, võimaldades seeläbi PEUGEOT’ mudelite korral läbisõiduulatuse elektri jõul kuni 63 km võrdluses vaid 4 või 6 km-ga laadimisvõimaluseta hübriidide korral.

 

Hübriidsõiduk võimaldab ümberlülituse olenevalt olukorrast erinevate sõidurežiimide vahel:sõitmine puhtalt elektri jõul , kombineeritud sõidurežiim ning sõitmine sisepõlemismootori jõul. Teile on avatud võimalus oma sõidustiili kohandamiseks vastavalt liikluse, teede ja maastiku tüübile.

 

Laadimisega hübriidmootor võimaldab CO2 heitmekoguste viimise alla 29 g/km (WLTP järgi mõõdetuna). Sõitmisel 100% elektrilisel režiimil CO2 heitmete teket ei kaasne.


Millised on eelised?

Rahas arvestatavad eelised

Pistikhübriidid on nende soetamise hetkel mõnevõrra kallimad, kui nende vastavad bensiini- või diiselmootoriga mudeliversioonid. Samas ei moodustu sõiduki omamise kogukulud kaugeltki mitte üksnes ostuhinnast. Tegelikkuses tuleb soetusmaksumusele lisada sõiduki kütuse-, kindlustus- ja hoolduskulu.

Hübriidsõiduki keskmine kütusekulu on 2,2 l/100km (WLTP), mis tähendab kokkuhoidu keskmiselt 40% võrdluses bensiini- või diiselmootoriga mudeliversioonidega ning hübriidiga sõitmine on seeläbi odavam sõitmine bensiini- või diiselmootoriga mudeliversioonidega.


Sama tõhus?

Kas pistikhübriid on oma jõudlusomaduste poolest võrreldav bensiini- või diiselmootoriga mudeliversioonidega?

 

Sõiduelamus, milles on ühendatud parim kahest paradigmast:  Sõitmine elektri jõul ja sõitmine bensiinimootori jõul. PEUGEOT’ pistikhübriididel on pakkuda teile kuni neli eksklusiivset sõidurežiimi , millega on kaetud kõik vajadused ja olukorrad.

Elektrienergia genereerimine ja salvestamine selle edasiseks kasutamiseks pidurdamisel ja mahakiirendustel töötab kõikides sõidurežiimides.

PEUGEOT’ pistikhübriididel on „vaikimisi“ valitud ELEKTRILINE sõidurežiimi sõitmiseks täies mahus elektri jõul. Sellel sõidurežiimil tunnete rõõmu kõikidest elektrisõidukiga sõitmisega kaasnevatest eelistest: täiesti müravaba sõit, heitmevaba sõit ning keskkonnasääst autosõidul.

HYBRID sõidurežiim võimaldab sõitmise vastavalt olukorrale, tee tüübile ja profiilile ning teie poolt valitud sõidustiilile kas elektri jõul või bensiinimootori jõul. Selle sõidurežiimi valimisel jätate valiku suures osas sõiduki hooleks. Sellel sõidurežiimil tunnete rõõmu kõikidest nii elektri jõul kui ka bensiinimootori jõul sõitmisega kaasnevatest eelistest, näiteks elektrienergia optimaalsest kasutamisest.

SPORT sõidurežiim võimaldab sõitmise kasutades ära pistikhübriidide kogu võimsusvaru. Sportlik sõidurežiim „Sport“ võimaldab mõlema mootori võimsuse kombineeritud kasutuse pistikhübriidi kogu võimsusressursi rakendamiseks.

Mugavusrežiim CONFORT pakub omalt poolt parima kombinatsiooni HYBRID sõidurežiimi ja reguleeritava vedrustuse mugavuse vahel.

Reguleeritav vedrustus tagab parima haarduvuse teega ning teelpüsivuse parimate võimalike mugavustingimuste juures.


 
 
SÄÄSTLIKUD SÕIDUVÕTTED


Sujuv sõit

Suurema energiatarbimise vältimiseks kohandage sõit nii, et väldiksite järske liikumisi, samuti sagedast ja tugevat kiirendamist ning pidurdamist.
Sõitke maanteedel minimaalse kiirusega, kuna suur kiirus vähendab ruttu hübriidsõiduki läbitavat vahemaad.

Kasutage pidurdusrežiimi

Piduripedaali pideva vajutamise asemel kasutage mootori pidurdussüsteemi, mis taastoodab energiat ja laeb akut pidurdamisel ning aeglustamisel.

Eelsoojendus ja -jahutus

Kasutage sõiduki laadimise ajal aku eelsoojendust või -jahutust, et piirata sõitmise ajal kütte- või jahutussüsteemide energiakasutust. Laadimise ajal sõiduki soojendamine või jahutamine ei muuda läbitava vahemaa pikkust.

Rehvide eest hoolitsemine

Rehvide eest hoolitsemine on oluline, olenemata auto mootori tüübist. Sobimatud või vale rõhuga rehvid võivad lisaks ohutusega seotud probleemidele elektriautode puhul ka oluliselt energiatarbimist suurendada.

 
 
ELEKTRISÕIDUKI HOOLDUS


Vähene hooldusvajadus

Elektrisõiduki hooldusel on mitmeid eeliseid:

Elektriauto vajab vähem hooldust kui sisepõlemismootoriga sõidukid: unustage alatiseks igasugused õlivahetused, õlifiltrite vahetamised, libisev sidur ja väljalaskesüsteemi kontrollimine. Seeläbi väheneb oluliselt remonditöökoja külastamisvajaduse kordade arv.
Teatavate kuluartiklite nagu näiteks pidurite kulumine on väga väike.
Tehnilise ülevaatuse läbimine on hõlpsam.
Elektrisõiduki hooldus maksab kuni 40% vähem kui sisepõlemismootori korral.


Peugeot esinduste oskusteave

Kuna teie elektrisõiduk ise on tehnika viimane sõna, eeldab see ka hoolduste teostamist üksnes vastava kvalifikatsiooniga ning eriotstarbeliste tööriistadega varustatud spetsialisti käe läbi.

Hooldus- ja remonditoimingute tegemiseks elektrisõidukite juures saavad meistrid pidevalt erialast väljaõpet tagamaks teile sõiduki pikk käitusressurss ja ohutus.

Seega ärge jätke midagi juhuse hooleks: usaldage oma sõiduki hooldus margi esindusteenindustele, kus teie sõidukit tuntakse kõige paremini.

 


Millele elektrisõiduki hoolduse juures tähelepanu pöörata

1. GARANTII
Aku garantii on 8 aastat või 160 000 km

2. PEUGEOT AUTOABI
Autoabi akude tühjenemise korral

3. HOOLDUS E-EKSPERDI HOOLE ALL
Peugeot lai esindusvõrgustik elektriauto hoolduseks

4. HOOLDUSLEPING
Koos kõikide teenustega elektrisõidukite jaoks

5. LAADIMISLAHENDUSTE VALIK
Tugi laadimislahenduse valikul i

6. LIIKUVUSLAHENDUSED
Alati, kui oma sõiduki hooldusse toote

7. HOOLDUSTÖÖDE PAKKUMINE JA AJA BRONEERIMINE INTERNETI TEEL

 

Koos kõikide teenustega elektrisõidukite jaoks

5. LAADIMISLAHENDUSTE VALIK
Tugi laadimislahenduse valikul

6. LIIKUVUSLAHENDUSED
Alati, kui oma sõiduki hooldusse toote

7. HOOLDUSTÖÖDE PAKKUMINE JA AJA BRONEERIMINE INTERNETI TEEL

 

Lisaks sellele pakutakse teile:

8. TARKVARA TÄHTAJATU UUENDAMINE
Iga kord, kui külastate esindustöökoda, et teie käsutuses oleks alati viimased täiendused

9. LAADIMINE SEONDUVALT HOOLDUSES KÄIMISEGA
Kuni 80%

 
 
MYPEUGEOT MOBIILIRAKENDUS


Kuidas saan ühendada mitu telefoni ühte autoga?

Ühel autol võib mobiilirakendustes olla üks põhikasutaja ja kuni 19 teisest kasutajat. Kõrvalkasutaja lisatakse, logides sisse kõrvalkasutaja mobiilirakendusse põhikasutaja kontoga. Pärast seda palub mobiilirakendus registreerida uus telefon. Registreerimisprotsessis saadetakse põhikasutaja telefoninumbrile tekstisõnumiga kood, mis sisestatakse teise kasutaja mobiilirakendusse. Pärast protsessi on auto teave kõrvalkasutajale kättesaadav.

Mitu autod võib ühel kasutajad olla?

Ühel kasutajal võib mobiilirakenduses olla maksimaalselt kümme (10) autot.

Kas saan näha teavet elektriauto elektritarbimise kohta?

Mobiilirakenduses elektritarbimise info hetkel kahjuks puudub.

Kui kaua võtab e-kaugjuhtimise teenuste aktiveerimine?

E-kaugjuhtimisteenuste aktiveerimine võtab tavaliselt aega 1-3, 20 min pikkust sõitu.
Teenuste aktiveerimiseks võib aga kuluda kuni seitse päeva.
E-kaugjuhtimisteenuste aktiveerimise märgiks saadetakse kasutajale e-kiri.
E-kaugjuhtimisteenuste aktiveerimise ajal peab telefon olema sõidureiside ajal autoga Bluetooth-ühenduses ning mobiilirakendus töötama režiimis "Ühendatud".

Kuidas muuta oma mypeugeot parooli?

Ühendage oma MyPeugeot kontoga, valige avalehe paremas ülanurgas "Minu konto" ja seejärel "Muuda parooli". Kui teil on Peugeot Services Store'i konto, kasutatakse uut parooli automaatselt.

Kuidas saan auto mypeugeot kontolt eemaldada?

Minge oma MyPeugeoti kasutajakontole.

Saate eemaldada ühe või mitu sõidukit, klõpsates  "Minu sõidukid". Jaotises "Auto valimine" klõpsake "Eemalda see auto". Kõik MyPeugeot kasutajakontol olevad autode eemaldamised toimuvad ka teie Peugeot Services Store kasutajakontol. "


Kui ma kustutan MyPeugeot rakenduse,

KAS KÕIK MINU SALVESTATUD ANDMED LÄHEVAD KAOTSI?

MyPeugeot mobiilirakenduse kustutamisel kustutatakse jäädavalt kõik teie autoga seotud andmed (GPS asukohad, hoolduse meeldetuletused, läbitud vahemaad jne). Teisest küljest jääb kogu teie enda profiiliga seotud teave teie enda kasutajaandmetes kättesaadavaks 2 kuuks.


Kui ma lisan sõiduki oma mypeugeot kasutajakontole,

KAS SEE ILMUB MINU PEUGEOT SERVICES POE KONTOLE?

 

Sinu MyPeugeot ja Peugeot Services Store kontod on samad. Mõlemad on omavahel seotud ja kõik muutused on mõlemas nähtavad.


Kuidas vaadata tehtud sõite ja sõiduki andmeid?

See teave edastatakse sõiduki ja rakenduse vahelise ühenduse kaudu järgmiste teenuste abil.

Bluetoothi teenus

 

Selleks tuleb teha järgmist.

 • Käivitada telefoni Bluetooth.
 • Käivitada rakendus MyPeugeot.
 • Sisestada VIN-kood või valida rakenduses MyPeugeot õige sõiduk. Rakenduse ribal kuvatakse ikoon sõitmine.

 

Kui seda ei tehta, puudub sõidukil see funktsionaalsus.

 • Ühendada nutitelefon sõiduki puuteekraanilt (märkides puuteekraanilt ainult telefoni („Phone“) ja voogedastuse („Streaming“). Rakenduses kuvatakse riba „Connected to vehicle (ühendatud sõidukiga)“.

Nii sõiduaruanne kui ka sõiduki andmed kuvatakse rakenduses siis, kui ühendus sõidukiga katkestatakse.

 

Rakenduses kuvamiseks peab sõidu pikkus olema vähemalt 300 meetrit.

 • Keskmist kütusekulu sõidu kohta kuvatakse üksnes siis, kui sõit on pikem kui 2 km.
 • Müügijärgset hooldust ei kanta rakendusse MyPeugeot automaatselt. Selle saab rakendusse kanda käsitsi.

Kuidas ma saan sõidud salvestada?

Nutitelefoni vahetamine või rakenduse eemaldamine ja uuesti installimine kustutab salvestatud sõidud. Nende säilitamiseks saab need nutitelefonist eksportida ja seejärel need uude nutitelefoni importida (sama toiming, mis MyPeugeot eemaldamisel ja uuesti installimisel).

 

Rakendusest eksportimiseks

 1. tuleb vajutada ülemises paremas nurgas olevat kasutajaikooni. Kuvatakse menüü.
 2. Tuleb vajutada „Settings (seaded) „ / „Driving data (sõiduandmed)“ / „Retrieve your driving data on another smartphone (andmete kandmine teise nutitelefoni)“. Avatakse meilirakendus.
 3. See e-kiri tuleb saata omaenda aadressile.

 

Rakendusest importimiseks

 1. Avada eksporditud faili sisaldav e-kiri.
 2. Failile klõpsaamisel pakutakse selle avamist rakendusega MyPeugeot.
 3. Seejärel käivitub automaatselt importimine.

Minu sõidukit puudutav tagasikutsumiskampaania?

Rakenduse MyPeugeot kaudu saab kontrollida, kas on käimas sõidukit puudutav tagasikutsumiskampaania.

Klõpsata „My recall reminder (tagasikutsumise meeldetuletus)“.

Tuleb teha klõps sõidukil ja klõpsata „Check (KONTROLLI)“.

Rakendus kuvab sõidukiga seotud teabe ja vajalikud sammud.


Mis on peugeot connect nav ?

Tegemist uue põlvkonna navigeerimissüsteemiga, mis on paigaldatud PEUGEOT toodetega sõidukitele. Navigeerimissüsteem pakub järgmisi funktsioone.

Mahtuvuslik puuteekraan on tundlikum ja kiirem ning tõotab sujuvust ja eredust, mis on võrreldav viimase põlvkonna nutitelefonidega.

Uus TOMTOM-i 3D-kaart. TOMTOM-i kaardi uuendusi pakutakse kogu eluajaks ja tasuta. Sõltuvalt sõidukist tehakse uuendusi läbi rakenduse MyPeugeot või automaatselt.


 
 
LAADIMINE


Kuidas oma elektrisõidukit laadida?

Saadaval on mitu laadimislahendust, mis hõlbustavad teie igapäevaelu elektrisõidukis:

 

 • Kodu- või eralaadimine: saate laadida oma sõidukit otse kodust, valides koduseks pistikupesa, suure võimsusega pistikupesa või Wall Box'i;
 • Avalik laadimine: saate oma sõidukit laadida enam kui 250 000 laadimispunktis Euroopas, mis ühilduvad PEUGEOT elektriautodega.

Kui kaua võtab aega minu elektriauto laadimine?

Laadimisaega ei saa täpselt määrata, kuna see sõltub mitmest parameetrist:

 

 • Laadimisjaama võimsus ja kasutatud laadimiskaabel;
 • ilmastikutingimustest;
 • Aku laetuse tase. Mida madalam on auto aku tase, seda kauem võtab laadimine aega.

Selle aja optimeerimiseks võimaldab seinakarbi paigaldamine teie koju märkimisväärset aja kokkuhoidu.

Kasutage maanteel igal võimalusel kiirlaadimisjaamu ja laadige 30 minutiga alla 80% oma tööraadiusest. Rakendus MyPeugeot aitab teil need hetkega leida.


Kuidas ma saan oma elektrisõiduki laadimist eemalt jälgida?

IOS-is ja Androidis tasuta saadaval olev MyPeugeot rakendus ja selle kaug-e-Command teenus võimaldavad alustada laadimist kaugjuhtimisega või ajastada seda enda valitud ajal, et kasutada ära kõige soodsamad ajaperioodid. Samuti saate reaalajas jälgida sõiduki laadimiskiirust ja järelejäänud laadimisaega. Ootamatu katkestuse korral või kui teie sõiduk on täielikult laetud, teavitatakse teid rakenduse kaudu.

 

E-käskude teenus nõuab turvalist tuvastamist. Selle teenuse saamiseks järgige neid juhiseid: https://youtu.be/MxFmmHSI0yQ 


 
 
MEIE ELEKTRILISED SÕIDUKID OOTAVAD SIND

Olgu selleks linnaauto, pereauto, sedaan, universaal või linnamaastur, leia oma ideaalne PEUGEOT.
 
 
MEIE ELEKTRILISED SÕIDUKID OOTAVAD SIND
Olgu selleks linnaauto, pereauto, sedaan, universaal või linnamaastur, leia oma ideaalne PEUGEOT